021-22530423   |   support@avandenergy.com

آوند انرژی
 • اعلام حریقاعلام حریق
  • Fire Alarm

   سیستم های اعلام حریق هوشمند برای اطلاع رسانی در شرایط اولیه تشکیل حریق طراحی شده و با کوچکترین دود یا حرارت فعال شده و محلی که حریق در آن در حال شکل گرفتن می باشد را شناسایی و با فعال شدن هشدارهای سیستم اقدام به اطلاع رسانی می نماید و در صورت اتصال به سیستم اطفا حریق با ارسال سیگنال هایی به سیستم اطفا باعث فعال سازی سیلندرهای آتش نشانی شده که این سیستم با عملیات خنک سازی خودکار خود آتش را فرو نشانده و از گسترش دامنه آن جلوگیری می نماید.

   fire alarm megamenu

 • اطفای گازیاطفای گازی
  • fire alarm 2x tile fire alarm est3 tile
      

   fire suppression system

   طي دهه هاي متمادي سيسـتم هاي اطفاى حريق اتوماتيك، نقش بسيار مهمى در حفاظت از حريق ايفا نموده اند. نوع ماده اطفا كننده از يك سو و فن آوري مربوطه از سوي ديگر در حال پيشرفت می باشد.

   fire alarm megamenu

 • کابل اعلام حریقکابل اعلام حریق
  • fire alarm 2x tile fire alarm cable tile fire alarm est3 tile
   دانستنی های کابل اعلام حریق fire alarm 2x tile  

   Fire Alarm cable

   کابل اعلام حریق یا کابل نسوز دارای طراحی ویژه جهت کابل کشی سیستم های اعلام حریق می باشد.

   fire alarm megamenu

 • شیر اطفای حریقشیر اطفای حریق
  • زون اسمبلی شیر پروانه ای شیر قطع کن
   شیر یک طرفه شیر تست و تخلیه استرینر Strainers Valve
   fire alarm Genesis notification and alert tile    

   Sprinkler Fire Fighting System

   در سیستم تر فشار لازم به صورت دائم در لوله ها و پشت اسپرینکلرها وجود دارد.هنگامی که اسپرینکلرها فعال شوند منجر به عملکرد کل سیستم شامل انواع شیرآلات و سایر متعلقات می شود.

   fire alarm megamenu

 • اسپرینکلر و ملحقاتاسپرینکلر و ملحقات
  • fire alarm 2x tile fire alarm cable tile fire alarm est3 tile
   اطفای آبی    

   Sprinkler Accessories

   یکی از اجزای سیستم های اطفای حریق اتوماتیک محسوب می گردد. اسپرینکلر زمانی که اثری از آتش‌سوزی را تشخیص دهد، مانند وقتی که دما از میزان مشخصی فراتر رود، آب را تخلیه می‌کند. عملکرد اسپرينكلر به این صورت است که پاشنده‌ها داراي حباب شيشه‌اي شامل مايع حساس به حرارت هستند كه در مواجه با آتش به صورت مستقل شكسته شده و باعث پاشيده شدن آب روي آتش و كنترل آن مي‌شوند. 

   اسپرینکلر آتش

 • دتکتورمکشیدتکتورمکشی
  • fire alarm 2x tile fire alarm cable tile fire alarm est3 tile
   fire alarm Genesis notification and alert tile    

   Aspirating Smoke Detector

   هشدار بسیار سریع و زود هنگام دتکتورهای VESDA زمانی را جهت بررسی، مداخله و جلوگیری از خرابی های تجاری برای شما می خرد. علاوه بر این از آسیب، خرابی و هزینه های سرکوب خطا جلوگیری می نماید.

   fire alarm megamenu

 • برند هابرند ها
  • Brand

    

   fire alarm megamenu

 • مقالاتمقالات
  • دانشنامه
   encyclopedia-sparticle.jpg
   مقالات عمومی
   papular-article.jpg
   مقالات تخصصی
   article-sp.jpg
 • logo web big

سیستم اطفای آبی تر

baner arow

 

1- یک سیستم دتکتورمکشی (Aspiring Detector) از سری VESDA E چقدر هزینه دارد؟

دتکتور مکشی سری e

از آنجاییکه نیاز به طراحی اولیه و انتخاب دتکتور مناسب از سری E بسته به فضای تحت پوشش دارد، برای اطلاع دقیق درخواست خود را به واحد فروش شرکت آوند انرژی ارایه دهید.


2- اندازه ماژول های StaX چقدر هستند؟

ماژول های StaX دارای عرض و عمق مشابه دتکتور مکشی همان مدل از سری VESDA-E هستند، بنابراین کاملاً در بالا یا پایین دتکتور مکشی VESDA-E قرار می گیرند. بسته به عملکرد StaX ها دارای ارتفاعات مختلفی هستند.

3- آیا دتکتور مکشی VESDA-E فیلتر دارد؟ و آیا می توان این فیلترها را تمیز کرد؟

هر آشکارساز VESDA-E دارای یک فیلتر قابل تعویض است. شماره قطعه (پارت نامبر) فیلتر دتکتورهای مکشی VEU / VEP / VES شماره VSP-962 می باشد.
ولی شماره قطعه (پارت نامبر) فیلتر دتکتورهای مکشی VEA شمارهVSP-972 است.
کارتریج های فیلترهای سری VESDA-E قابل تمیز کردن نیستند و باید با یک نمونه جدید جایگزین شوند.
محفظه دتکتورهای مکشی VESDA-E با بهره گیری از تکنولوژی Flair دارای یک فیلتر هوا جهت حفاظت از ورود آلودگی های موجود و ایجاد یک مانع از ورود گرد و غبار به چمبر اپتیک است. این فیلتر قابل تعویض نیست و عمر بالایی دارد و به گونه ای طراحی شده است که بتواند با حفظ کیفیت دتکتور در طول عمر دستگاه جوابگو نیاز باشد.

4- آیا VESDA-E می تواند بدون براکت مخصوص نصب نمود؟

بله، دتکتورهای مکشی VESDA-E را می توان مستقیماً از طریق سوراخ های موجود در قسمت پشتی محفظه روی سطح نصب کرد. براکت های نصب صرفا سرعت نصب سریعتر به خصوص در سطوح ناهموار را تسهیل می کنند.

5- تفاوت دتکتورهای مکشی سری VESDA-E با سایر دتکتورهای مکشی چیست؟

vesda e faqدر فناوری های معمول بکارگرفته شده در حوزه دتکتورهای مکشی از طول موج های مختلفی جهت تشخیص ذرات دود از گرد و غبار استفاده شده است. واحد تحقیق و توسعه شرکت Xtralis ثابت کرده است که این روش محدودیت هایی دارد. این شرکت در محصولات خود جهت حفظ تعادل بین حساسیت بالا جهت دستیابی به تشخیص زود هنگام و "ردیابی" گرد و غبار برای به حداقل رساندن هشدار کاذب قدم های موثری برداشته است.

6- دتکتورهای مکشی VESDA-E در تشخیص گرد و غبار از ذرات دود ناشی از آتش چقدر دقیق هستند؟

نتایج آزمایشات شرکت Xtralis ، روی سری VESDA-E در ردیابی گرد و غبار نشان می دهد این دتکتورهای مکشی 18 برابر بهتر از سایر سیستم های نمونه برداری هوا ASD برای جلوگیری از هشدارهای کاذب است. حتی در مقایسه با دتکتورهای قدیمی تر این شرکت همچون VLP ، دتکتورهای سری VESDA-E حداقل 3 برابر عملکرد بهتری در تشخیص گرد و غبار را فراهم می کند.

7- آیا دتکتورهای VESDA-E در صورت وجود انسداد در سوراخ یکی از لوله ها می تواند هشداری ارسال نماید؟

دتکتورهای مکشی سری VESDA-E از جدیدترین فناوری سنجش جریان التراسونیک شرکت Xtralis استفاده می کنند که معیاری دقیق جهت نظارت بر جریان حفره ها فراهم می کند. تشخیص انسداد سوراخ ها بستگی به طول کلی لوله ، تعداد سوراخ ها و تعادل شبکه لوله های نمونه برداری دارد. به عنوان مثال دتکتورهای مدل VESDA-E VEA، امکان آدرس دهی دقیق لوله های نمونه برداری را فراهم می کند، بدین طریق امکان تشخیص انسداد هر حفره به طور منفرد را فراهم می کند.

8- تفاوت بین اتصال VESDA-E USB و سایر مدل های دتکتورهای مکشی ASD که از اتصال USB پشتیبانی می کنند چیست؟

VESDA-E USB یک USB در حالت میزبان است که نه تنها اتصال به رایانه را امکان پذیر می سازد بلکه ارتقاء سیستم عامل تجهیز را نیز امکان پذیر ساخته، همچنین امکان راه اندازی و نگهداری مداوم را ساده تر می سازد.

9- ما یک واحد دتکتور مکشی ASD دارای لوله های قدیمی نصب شده داریم با برندی غیر از Xtralis (دتکتورهای VESDA) برای جایگزینی آن چه کاری باید انجام دهم؟

طراحی شبکه لوله های موجود قابل استفاده بوده و فقط باید با استفاده از نرم افزار ASPIRE با یک آشکارساز مناسب از سری VESDA-E برای شما انتخاب و جایگزین شود.

10- الگوریتم مورد استفاده AutoLearn دتکتورهای مکشی سری VESDA-E چیست؟

الگوریتم AutoLearn، فعالیت های تجهیز را طی یک دوره از پیش تعیین شده تا رسیدن به آستانه هشدار بررسی کرده و ضمن کاهش هشدارهای کاذب، تشخیص و هشدار زود هنگام را فراهم آورد و بر اساس تجربیات واقعی نتایج را ایجاد می کند. الگوریتم ها برای هر فضا و اطلاعات اختصاصی همان فضای تحت پوشش بدست می آید.

11- تفاوتهای بین دتکتورهای مکشی مدل های VESDA-E VEU و VESDA-E VEP چیست؟

دتکتور مکشی وزدا veu

دتکتور مدل VEU یکی از ممتاز ترین دتکتورهای سری VESDA-E است. آستانه هشدار این مدل دارای حساسیت فوق العاده بالایی(15 برابر بیشتر از VESDA VLP) و با فراهم آوردن سوراخ های نمونه برداری بیشتر باعث افزایش 40٪ در فضای تحت پوشش می شود. لوله های نمونه برداری با مسیرهای طولانی تر و پیکربندی با قابلیت استفاده در سقف بالاتر را ارائه می دهند که تا 80٪ پوشش بیشتری را در اختیار شما قرار می دهند. در این مدل امکان نصب راحتر و سهولت سرویس و نگهداری فراهم آورده شده است.
دتکتورهای VESDA-E VEP از فناوری تشخیص Flair که سرعت و دقت بالاتر را ارایه می دهد، بهره گرفته شده است.
این مدل از ویژگی های نسل جدید آشکارسازهای VESDA که عملکرد پیشرفته، تشخیص، قابلیت اطمینان، قابلیت استفاده و اتصالات اطمینان مناسب برای کاربران را فراهم می آورد. جدول زیر تفاوت های اصلی بین آشکارسازهای VEU ، VEP و VLP را نشان می دهد:

12- تشخیص VESDA-E بر چه اساسی استوار است؟

دتکتورهای سری VESDA-E با بهره گیری از فناوری تشخیص Flair که در تشخیص آتش سوزی ها، کاملاً جدید و منحصر به فرد می باشد و همچنین بیش از 30 سال تجربه تحقیق و توسعه این شرکت طراحی شده است. نحوه کشف حریق بسیار زودهنگام با کمک محفظه Flair با استفاده از یک لیزر با طول موج کوتاه و فناوری تصویربرداری نوری و چندین عکس دیودهای استراتژیک در داخل محفظه انجام می پذیرد.
آنالیز در زاویه ها و جهات مختلف از نحوه پراکندگی نور، همراه با الگوریتم های پیشرفته، حساسیت این تجهیزات را تا 15 برابر افزایش داده و همچنین حداقل سه برابر در تشخیص گرد و غبار بهتر عمل می نماید. این سری از دتکتورهای مکشی ثبات و استحکام بیشتر در طول زمان را به شما ارائه می دهد.

13- VEU و VEP چقدر پر سروصدا هستند؟ آیا نیاز به نصب تجهیز اضافه برای کاهش صدا وجود دارند؟


با توجه به نوع طراحی دتکتورهای سری VESDA-E، آشکارسازهای VEU و VEP از VLP ساکت تر هستند. VEU و VEP حتی برای فضاهای ساکت و آرام نیازی به صدا خفه کن ندارند.

14- در مشخصات VESDA-E VEU ذکر شده است عمر حداکثر دو برابر نسبت به مدل های VESDA VLP ، آیا این بدان معنی است که عمر محصول 20 سال است؟


خیر. دو برابر طول عمر مربوط به عملکرد عملیاتی در مناطقی با سطح محیط بالا و یا در محیطهایی است که دود منظمی یا مواجهه با گرد و غبار را تجربه می کنند.

01 solution

01 product

01 atashneshani

01 catalog

آوند انرژی