021-22530423   |   support@avandenergy.com

آوند انرژی
 • اعلام حریقاعلام حریق
  • Fire Alarm

   سیستم های اعلام حریق هوشمند برای اطلاع رسانی در شرایط اولیه تشکیل حریق طراحی شده و با کوچکترین دود یا حرارت فعال شده و محلی که حریق در آن در حال شکل گرفتن می باشد را شناسایی و با فعال شدن هشدارهای سیستم اقدام به اطلاع رسانی می نماید و در صورت اتصال به سیستم اطفا حریق با ارسال سیگنال هایی به سیستم اطفا باعث فعال سازی سیلندرهای آتش نشانی شده که این سیستم با عملیات خنک سازی خودکار خود آتش را فرو نشانده و از گسترش دامنه آن جلوگیری می نماید.

   fire alarm megamenu

 • اطفای گازیاطفای گازی
  • fire alarm 2x tile fire alarm est3 tile
      

   fire suppression system

   طي دهه هاي متمادي سيسـتم هاي اطفاى حريق اتوماتيك، نقش بسيار مهمى در حفاظت از حريق ايفا نموده اند. نوع ماده اطفا كننده از يك سو و فن آوري مربوطه از سوي ديگر در حال پيشرفت می باشد.

   fire alarm megamenu

 • کابل اعلام حریقکابل اعلام حریق
  • fire alarm 2x tile fire alarm cable tile fire alarm est3 tile
   آزمون کابل اعلام حریق    

   Fire Alarm cable

   کابل اعلام حریق یا کابل نسوز دارای طراحی ویژه جهت کابل کشی سیستم های اعلام حریق می باشد.

   fire alarm megamenu

 • شیر اطفای حریقشیر اطفای حریق
  • زون اسمبلی شیر پروانه ای شیر قطع کن
   شیر یک طرفه شیر تست و تخلیه استرینر Strainers Valve
   fire alarm Genesis notification and alert tile    

   Sprinkler Fire Fighting System

   در سیستم تر فشار لازم به صورت دائم در لوله ها و پشت اسپرینکلرها وجود دارد.هنگامی که اسپرینکلرها فعال شوند منجر به عملکرد کل سیستم شامل انواع شیرآلات و سایر متعلقات می شود.

   fire alarm megamenu

 • اسپرینکلر و ملحقاتاسپرینکلر و ملحقات
  • fire alarm 2x tile fire alarm cable tile fire alarm est3 tile
   اطفای آبی    

   Sprinkler Accessories

   یکی از اجزای سیستم های اطفای حریق اتوماتیک محسوب می گردد. اسپرینکلر زمانی که اثری از آتش‌سوزی را تشخیص دهد، مانند وقتی که دما از میزان مشخصی فراتر رود، آب را تخلیه می‌کند. عملکرد اسپرينكلر به این صورت است که پاشنده‌ها داراي حباب شيشه‌اي شامل مايع حساس به حرارت هستند كه در مواجه با آتش به صورت مستقل شكسته شده و باعث پاشيده شدن آب روي آتش و كنترل آن مي‌شوند. 

   اسپرینکلر آتش

 • دتکتورمکشیدتکتورمکشی
  • fire alarm 2x tile fire alarm cable tile fire alarm est3 tile
   fire alarm Genesis notification and alert tile    

   Aspirating Smoke Detector

   هشدار بسیار سریع و زود هنگام دتکتورهای VESDA زمانی را جهت بررسی، مداخله و جلوگیری از خرابی های تجاری برای شما می خرد. علاوه بر این از آسیب، خرابی و هزینه های سرکوب خطا جلوگیری می نماید.

   fire alarm megamenu

 • برند هابرند ها
  • Brand

    

   fire alarm megamenu

 • مقالاتمقالات
  • دانشنامه
   encyclopedia-sparticle.jpg
   مقالات عمومی
   papular-article.jpg
   مقالات تخصصی
   article-sp.jpg
 • logo web big

1- طراحی سیستم

سیستم اعلام لازم است تا بر اساس نیاز هر ساختمان طراحی گردد ولی متاسفانه به جرات می توان گفت که اکثر طراحی های اولیه سیستم اعلان حریق توسط طراحانی انجام می شود که دانش مطلوبی در این حوزه ندارند. طراح بایستی ضمن شناخت تمامی سیستم های موجود بهترین راهکار را ارایه نماید.
در این راستا انتخاب آشکارساز مناسب و جانمایی درست تجهیز برای هر کاربرد، بررسی دقیق و اجرایی بودن طرح، در نظر گرفتن نکات و تمهیدات نصب مربوط به سازنده در طراحی اولیه، جزو مسئولیت های طراح در زمان طراحی سیستم می باشد.
لذا اولین قدم برای داشتن یک سیستم پایدار انتخاب طراح سیستم با تجربه و کارآمد است.
در حال حاضر و با پیدایش سیستم های بی سیم هوشمند بسیاری از مشکلات، موانع و نقاط ضعف سیستم های قبلی شناسایی و رفع شده است. بهره گیری از فناوری بی سیم طراحی را ساده تر و حجم مدارک مورد نیاز برای طراحی اولیه سیستم را به شدت کاهش داده است.

طراحی سیستم اعلام حریق

2- انتخاب و خرید تجهیزات مناسب

در مرحله دوم بررسی اینکه کدام برند جوابگوی نیازمندی سیستم اعلام حریق ماست و می توان به کیفیت تجهیزات آن اطمینان کرد ضمن اینکه تجهیزات آن در لیست مورد تایید سازمان آتش نشانی و یا کارفرما قرار دارد یا خیر اهمیت فراوانی دارد. پس می توان نتیجه گیری کرد که اطمینان از کیفیت محصولات و عدم وجود کالای مشابه و تقلبی قدم بعدی در حفظ و پایدارسازی سیستم اعلام حریق می باشد.
سیستم های اعلام حریق بی سیم ساخت کمپانی قدرتمند جنرال الکتریک می باشند که 145 سال پیش توسط ادیسون تاسیس گردیده است و با پیروی از قانون ویژه 6 سیگما (احتمال 5/3 خرابی در یک میلیون محصول) اقدام به تولید محصولاتی با بالاترین کیفیت نموده که اطمینان خاطر و عمر مفید بالا را برای مشتری به ارمغان می آورد.

طراحی سیستم اطفای حریق

3- نصب سیستم اعلام حریق

در خصوص نصب مواردی که اهمیت پیدا می کنند؛ تجربه نصاب در اجرای سیستم طراحی شده و تسلط بر نکات استانداردی مرتبط با آن است. از طرفی کاهش نقاط حساس و آسیب پذیر سیستم در نصب، عمر و پایداری آن را افزایش می دهد. مهمترین نقاط ضعف سیستم های رایج، کابلکشی و ایجاد زیر ساخت های نصب تجهیزات را می توان برشمرد. شایان ذکر است کابلکشی زمان و هزینه زیادی را به خود اختصاص می دهد.
از آنجاییکه در سیستم های اعلام حریق بی سیم به کابل کشی و ایجاد زیر ساخت خاصی نیاز نیست، ضمن افزایش پایداری سیستم، زمان اجرای پروژه را به میزان 90% درصد کاهش و از اتلاف هزینه بابت ابجاد زیر ساخت و خرید کابل جلوگیری به عمل می آورد. از طرفی با کاهش نفرات تیم اجرا هزینه نیروی انسانی نیز کاهش می یابد.
سیستم اعلام حریق

4- راه اندازی و تست سیستم

در اکثر پروژه ها معمولا نصاب سیستم توانایی و یا دانش راه اندازی سیستم اعلان حریق را ندارد و پیمانکار اصلی پروژه به ناچار متوسل به تامین کننده جهت اعزام نفر برای راه اندازی سیستم می شود. راه اندازی سیستم معمولا توسط فردی آشنا به برند سیستم با صرف زمان جهت برنامه ریزی (ویژه سیستم آدرس پذیر) و رفع خطاهای رایج و در نهایت راه اندازی سیستم صورت می پذیرد.
در برخی پروژه ها که نصب با یک پیمانکار و راه اندازی به عهده پیمانکار دیگری واگذار می شود معمولا مشکلات بیشتری نیز بوجود می آید. از جمله بحث گارانتی؛ به طوری که در صورت بروز هر گونه مشکلی، هر طرف سعی دارد مشکل را به گردن دیگری بیاندازد.
ولی آنچه که بیشترین اهمیت را دارد این است که چگونه می توان از صحت راه اندازی و تست سیستم اعلام حریق اطمینان حاصل کرد؟ آیا روشی برای راه اندازی و تست آسانتر و مطمئن تر وجود دارد؟
در سیستم های اعلام حریق بی سیم راه اندازی و تست بسیار ساده تر بوده و بدون نیاز به هیچ دانش خاصی اطلاع از نحوه عملکرد صحیح تجهیزات بیسیم این سامانه امکان پذیر می باشد. بطور مثال پس از نصب دتکتور بی سیم با استفاده از دکمه تست آن می توان از صحت عملکرد دستگاه مطلع شد. پنل با سرعت بالایی این ارتباط را تشخیص داده و پیام دریافتی را تحلیل کرده و براحتی می تواند آن را برروی یک موبایل نیز ارسال کند.

ادامه مقاله در بخش بعدی...

01 solution

01 product

01 atashneshani

01 catalog

آوند انرژی