021-22530423   |   support@avandenergy.com

آوند انرژی
 • اعلام حریقاعلام حریق
  • Fire Alarm

   سیستم های اعلام حریق هوشمند برای اطلاع رسانی در شرایط اولیه تشکیل حریق طراحی شده و با کوچکترین دود یا حرارت فعال شده و محلی که حریق در آن در حال شکل گرفتن می باشد را شناسایی و با فعال شدن هشدارهای سیستم اقدام به اطلاع رسانی می نماید و در صورت اتصال به سیستم اطفا حریق با ارسال سیگنال هایی به سیستم اطفا باعث فعال سازی سیلندرهای آتش نشانی شده که این سیستم با عملیات خنک سازی خودکار خود آتش را فرو نشانده و از گسترش دامنه آن جلوگیری می نماید.

   fire alarm megamenu

 • اطفای گازیاطفای گازی
  • fire alarm 2x tile fire alarm est3 tile
      

   fire suppression system

   طي دهه هاي متمادي سيسـتم هاي اطفاى حريق اتوماتيك، نقش بسيار مهمى در حفاظت از حريق ايفا نموده اند. نوع ماده اطفا كننده از يك سو و فن آوري مربوطه از سوي ديگر در حال پيشرفت می باشد.

   fire alarm megamenu

 • کابل اعلام حریقکابل اعلام حریق
  • fire alarm 2x tile fire alarm cable tile fire alarm est3 tile
   آزمون کابل اعلام حریق    

   Fire Alarm cable

   کابل اعلام حریق یا کابل نسوز دارای طراحی ویژه جهت کابل کشی سیستم های اعلام حریق می باشد.

   fire alarm megamenu

 • شیر اطفای حریقشیر اطفای حریق
  • زون اسمبلی شیر پروانه ای شیر قطع کن
   شیر یک طرفه شیر تست و تخلیه استرینر Strainers Valve
   fire alarm Genesis notification and alert tile    

   Sprinkler Fire Fighting System

   در سیستم تر فشار لازم به صورت دائم در لوله ها و پشت اسپرینکلرها وجود دارد.هنگامی که اسپرینکلرها فعال شوند منجر به عملکرد کل سیستم شامل انواع شیرآلات و سایر متعلقات می شود.

   fire alarm megamenu

 • اسپرینکلر و ملحقاتاسپرینکلر و ملحقات
  • fire alarm 2x tile fire alarm cable tile fire alarm est3 tile
   اطفای آبی    

   Sprinkler Accessories

   یکی از اجزای سیستم های اطفای حریق اتوماتیک محسوب می گردد. اسپرینکلر زمانی که اثری از آتش‌سوزی را تشخیص دهد، مانند وقتی که دما از میزان مشخصی فراتر رود، آب را تخلیه می‌کند. عملکرد اسپرينكلر به این صورت است که پاشنده‌ها داراي حباب شيشه‌اي شامل مايع حساس به حرارت هستند كه در مواجه با آتش به صورت مستقل شكسته شده و باعث پاشيده شدن آب روي آتش و كنترل آن مي‌شوند. 

   اسپرینکلر آتش

 • دتکتورمکشیدتکتورمکشی
  • fire alarm 2x tile fire alarm cable tile fire alarm est3 tile
   fire alarm Genesis notification and alert tile    

   Aspirating Smoke Detector

   هشدار بسیار سریع و زود هنگام دتکتورهای VESDA زمانی را جهت بررسی، مداخله و جلوگیری از خرابی های تجاری برای شما می خرد. علاوه بر این از آسیب، خرابی و هزینه های سرکوب خطا جلوگیری می نماید.

   fire alarm megamenu

 • برند هابرند ها
  • Brand

    

   fire alarm megamenu

 • مقالاتمقالات
  • دانشنامه
   encyclopedia-sparticle.jpg
   مقالات عمومی
   papular-article.jpg
   مقالات تخصصی
   article-sp.jpg
 • logo web big

 

راهنمای خرید و پیاده سازی سیستم اعلام حریق مناسب در بیمارستان ها و مراکز درمانی

بیمارستان ها، مراکز بهداشتی و خانه های سالمندان از ساختمان های مهم جامعه بشمار می آیند. بنابراین، ضروریست در مقابل هرگونه آسیب و فاجعه به درستی محافظت گردند. با توجه به نوع ساختمان و ابعاد سازه، نصب سیستم های اعلام حریق برای مراکز درمانی در برخی موارد مشکل ساز است. با توجه به اینکه توقف فعالیت این گونه ساختمان ها تقریبا میسر نبوده، نصب یک سیستم اعلام حریق و تجهیزات محافظت در برابر حریق در آنها به یک چالش تبدیل شده است.

7972 2

چالش های موجود در فضاهای درمانی و بیمارستان ها

گذشته از اندازه و ابعاد، این نوع مراکز معمولاً شامل ساختمانهای متعددی هستند که در یک منطقه عظیم پراکنده اند. مهمتر از آن، اکثر سرنشینان بیمارستان ها قادر به حرکت و راه رفتن به تنهایی نیستند. همچنین، فعالیت های متعددی در هر روز انجام می شود که نمی توان آنها را قطع کرد. حتی اگر موارد اضطراری از قبیل وقوع حریق یا تهدیدات تروریستی وجود داشته باشد.

به همین دلیل، داشتن سیستم های اعلام حریق کارآمد و مؤثر در تشخیص مخاطرات و مشکلات و پاسخ مناسب به موارد اضطراری آتش سوزی از الزامات این فضاهاست. سرعت پاسخگویی نیز اهمیتی فراوان دارد.

مطابق استاندارد NFPA 101

"کلیه مراکز بهداشتی و درمانی باید طراحی، تامین، نگهداری و بهره برداری شوند تا از احتمال بروز آتش سوزی که به تخلیه سرنشینان احتیاج دارد جلوگیری شود. از آنجا که ایمنی سرنشینان مراقبت های بهداشتی به دلیل وابستگی به تخلیه ساختمان نمی تواند به اندازه کافی تضمین شود، باید با تنظیم مناسب امکانات، کارکنان کافی و توسعه مراحل کار و نگهداری، حفاظت از آنها در برابر آتش را فراهم نمایند."

سیستم های اعلام حریق در بیمارستان ها، مراکز درمانی و کلینیک های جراحی محدود بایستی ملاحظات جدی و مهمی جهت حفاظت از این نوع فضاها را در دستور کار خود داشته باشند.

چه سیستم اعلام حریقی مناسب یک مرکز درمانیست؟

به علت عدم امکان توقف فعالیت در بیمارستان ها و مراکز درمانی، اگر بیمارستان شما در حال بهره برداریست، تنها سیستم اعلام حریق قابل اجرا سیستم اعلام حریق بی سیم می باشد، چرا که به کابل کشی و ایجاد زیر ساخت نیاز نداشته و مانع ادامه فعالیت های درمانی نمی شود.

همچنین سرعت نصب و راه اندازی آن 30 برابر سایر سیستم های اعلام حریق است. عیب یابی و نگهداری آسان تری نسبت به سایر سیستم ها دارد و حفظ پایداری در آن ساده تر از سایر سامانه های اعلام حریق می باشد.

لازم بذکر است دلایل مذکور نه تنها اثبات قابلیت های سیستم اعلام حریق بی سیم برای فضاهای در حال بهره برداریست، بلکه برای ساختمان های نوساز و تجهیز نشده نیز قابل بکار گیری و مناسب می باشد.

منبع :   https://cutt.ly/AfSfzkh

01 solution

01 product

01 atashneshani

01 catalog

آوند انرژی