021-22530423   |   support@avandenergy.com

آوند انرژی
 • اعلام حریقاعلام حریق
  • Fire Alarm

   سیستم های اعلام حریق هوشمند برای اطلاع رسانی در شرایط اولیه تشکیل حریق طراحی شده و با کوچکترین دود یا حرارت فعال شده و محلی که حریق در آن در حال شکل گرفتن می باشد را شناسایی و با فعال شدن هشدارهای سیستم اقدام به اطلاع رسانی می نماید و در صورت اتصال به سیستم اطفا حریق با ارسال سیگنال هایی به سیستم اطفا باعث فعال سازی سیلندرهای آتش نشانی شده که این سیستم با عملیات خنک سازی خودکار خود آتش را فرو نشانده و از گسترش دامنه آن جلوگیری می نماید.

   fire alarm megamenu

 • اطفای گازیاطفای گازی
  • fire alarm 2x tile fire alarm est3 tile
      

   fire suppression system

   طي دهه هاي متمادي سيسـتم هاي اطفاى حريق اتوماتيك، نقش بسيار مهمى در حفاظت از حريق ايفا نموده اند. نوع ماده اطفا كننده از يك سو و فن آوري مربوطه از سوي ديگر در حال پيشرفت می باشد.

   fire alarm megamenu

 • کابل اعلام حریقکابل اعلام حریق
  • fire alarm 2x tile fire alarm cable tile fire alarm est3 tile
   آزمون کابل اعلام حریق    

   Fire Alarm cable

   کابل اعلام حریق یا کابل نسوز دارای طراحی ویژه جهت کابل کشی سیستم های اعلام حریق می باشد.

   fire alarm megamenu

 • شیر اطفای حریقشیر اطفای حریق
  • زون اسمبلی شیر پروانه ای شیر قطع کن
   شیر یک طرفه شیر تست و تخلیه استرینر Strainers Valve
   fire alarm Genesis notification and alert tile    

   Sprinkler Fire Fighting System

   در سیستم تر فشار لازم به صورت دائم در لوله ها و پشت اسپرینکلرها وجود دارد.هنگامی که اسپرینکلرها فعال شوند منجر به عملکرد کل سیستم شامل انواع شیرآلات و سایر متعلقات می شود.

   fire alarm megamenu

 • اسپرینکلر و ملحقاتاسپرینکلر و ملحقات
  • fire alarm 2x tile fire alarm cable tile fire alarm est3 tile
   اطفای آبی    

   Sprinkler Accessories

   یکی از اجزای سیستم های اطفای حریق اتوماتیک محسوب می گردد. اسپرینکلر زمانی که اثری از آتش‌سوزی را تشخیص دهد، مانند وقتی که دما از میزان مشخصی فراتر رود، آب را تخلیه می‌کند. عملکرد اسپرينكلر به این صورت است که پاشنده‌ها داراي حباب شيشه‌اي شامل مايع حساس به حرارت هستند كه در مواجه با آتش به صورت مستقل شكسته شده و باعث پاشيده شدن آب روي آتش و كنترل آن مي‌شوند. 

   اسپرینکلر آتش

 • دتکتورمکشیدتکتورمکشی
  • fire alarm 2x tile fire alarm cable tile fire alarm est3 tile
   fire alarm Genesis notification and alert tile    

   Aspirating Smoke Detector

   هشدار بسیار سریع و زود هنگام دتکتورهای VESDA زمانی را جهت بررسی، مداخله و جلوگیری از خرابی های تجاری برای شما می خرد. علاوه بر این از آسیب، خرابی و هزینه های سرکوب خطا جلوگیری می نماید.

   fire alarm megamenu

 • برند هابرند ها
  • Brand

    

   fire alarm megamenu

 • مقالاتمقالات
  • دانشنامه
   encyclopedia-sparticle.jpg
   مقالات عمومی
   papular-article.jpg
   مقالات تخصصی
   article-sp.jpg
 • logo web big

شناخت اجزای یک سیستم اعلام حریق موثر و ماندگار

سیستم های اعلام حریق یک نیاز ضروری و اساسی ایمنی است که برای هر فضای تجاری، سازمانی یا صنعتی مورد نیاز است. ممکن است سیستم اعلام حریق شما در یک دفتر کار، یک طبقه از برج تجاری بلند، یک انبار، یک مدرسه یا یک مرکز خرید نصب شود. اندازه سیستم و اجزای بکار رفته در آن بسته به وسعت مرکز شما تغییر می کند. به عنوان مثال، یک سیستم هشدار دهنده که برای یک فضای اداری طراحی شده است، در کارخانه تولیدی کار نمی کند.

 

اجزای پنل اعلام حریق

 

بسته به اینکه محیط مد نظر جهت اجرای سیستم اعلام حریق تجاری یا صنعتی باشد، درک المان ها و اجزای مختلف سیستم اعلام حریق و نحوه ارتباط آنها با یکدیگر در ارائه بهترین حفاظت ممکن برای تأسیسات شما بسیار مهم است. از این گذشته، یک سیستم اعلام حریق با طراحی مناسب، دارایی و سرمایه بزرگ شماره یک شما برای مقابله با آتش سوزی محسوب می گردد.

پنل اعلام حریق (Fire Alarm Panel)

پنل اعلام حریق مرکز کنترل سیستم اعلام حریق شماست. این پنل وظیفه نظارت بر ورودی ها و یکپارچگی سیستم، کنترل خروجی سیستم های مهار آتش و انتقال اطلاعات به سایر دستگاه های متصل را دارد.

 

 

 سیستم اعلام حریق موثر  ک سیستم اعلام حریق موثر  aritechpanel 2xمنبع تغذیه اولیه (Primary Power Supply)

منبع تغذیه اولیه سیستم اعلام حریق به طور کلی توسط منابع تغذیه AC 120 یا 240 ولت را تأمین می کنند که معمولاً برق ورودی به ساختمان شما کنترل می شوند. در بیشتر فضاهای تجاری، مدارهای اختصاصی انشعاب برق را به سیستم اعلام حریق و اجزای سازنده آن متصل می کنند تا از بروز هرگونه مشکل درمورد اضافه بار سیستم برق تاسیسات شما جلوگیری کنند. دلیل این امر محافظت از سیستم در برابر عواقب فاجعه بار در صورت آتش سوزی است.

منبع تغذیه ثانویه (Secondary Power Supply)

منبع تغذیه ثانویه که معمولاً از باتری های ذخیره سازی اسید سرب، ژنراتورها و یا سایر منابع برق اضطراری تشکیل شده است، در صورت قطع برق سیستم به شما هشدار می دهد. شروع به کار این دستگاه ها می توانند به صورت دستی یا خودکار فعال شوند.

تجهیزات اعلام حریق دستی

تجهیزات اعلام حریق دستی، مانند شستی ها اعلام حریق با قابلیت قفل های طلقی یا شیشه ای "Break Glass" هستند و باید در نزدیکی محل  های خروجی و راهروها قرار بگیرند و مکان یابی آنها آسان باشد.

تجهیزات اعلام حریق اتوماتیک

دستگاه های اعلام حریق خودکار به تغییرات فیزیکی در محیط ساختمان واکنش می دهند و گرما، دود یا مونوکسید کربن را تشخیص می دهند.

تجهیزات هشدار دهنده

تجهیزات هشدار دهنده و اعلان کنندگان بصری، مانند فلاشرها و یا آژیرهای صوتی که شامل بوق و بلندگو می باشند، اقدم به اطلاع رسانی در زمان خطر کرده و افراد را در وقوع حریق با خبر می سازند و از نظر ایمنی به آنها کمک می کنند. ادوات اعلام حریق به گونه ای طراحی شده اند که نوع هشدار آنها از هم متمایز و قابل درک باشند و با سیگنال های دیگر اشتباه گرفته نشوند. از جمله دیگر تجهیزات ایمنی در ساختمان ها می توان به سیستم روشنایی اضطراری، کنترل جریان هوا، درب های ضد حریق و پرده های دود اشاره نمود.

سیستم های ارتباطی هشدار صوتی اضطراری (EVACS) در هنگام اضطرار، اقدام به ارائه دستورالعمل های خاص در مورد نحوه بیرون آمدن اه همراه راهنمایی ها و دستورات کلامی می کند. این موارد به ویژه در بلند مرتبه ها، میادین، ​​بیمارستان ها و بازداشتگاه ها که در آنجا جمعیت زیادی می تواند خروج از یک مرکز را دشوارتر کند، بسیار مفید است.

01 solution

01 product

01 atashneshani

01 catalog

آوند انرژی