021-71192   |   support@avandenergy.com

آوند انرژی
 • اعلام حریقاعلام حریق
  • Fire Alarm

   سیستم های اعلام حریق هوشمند برای اطلاع رسانی در شرایط اولیه تشکیل حریق طراحی شده و با کوچکترین دود یا حرارت فعال شده و محلی که حریق در آن در حال شکل گرفتن می باشد را شناسایی و با فعال شدن هشدارهای سیستم اقدام به اطلاع رسانی می نماید و در صورت اتصال به سیستم اطفا حریق با ارسال سیگنال هایی به سیستم اطفا باعث فعال سازی سیلندرهای آتش نشانی شده که این سیستم با عملیات خنک سازی خودکار خود آتش را فرو نشانده و از گسترش دامنه آن جلوگیری می نماید.

   fire alarm megamenu

 • اطفای گازیاطفای گازی
  • fire alarm 2x tile fire alarm est3 tile
      

   fire suppression system

   طي دهه هاي متمادي سيسـتم هاي اطفاى حريق اتوماتيك، نقش بسيار مهمى در حفاظت از حريق ايفا نموده اند. نوع ماده اطفا كننده از يك سو و فن آوري مربوطه از سوي ديگر در حال پيشرفت می باشد.

   fire alarm megamenu

 • کابل اعلام حریقکابل اعلام حریق
  • fire alarm 2x tile fire alarm cable tile fire alarm est3 tile
   دانستنی های کابل اعلام حریق fire alarm 2x tile  

   Fire Alarm cable

   کابل اعلام حریق یا کابل نسوز دارای طراحی ویژه جهت کابل کشی سیستم های اعلام حریق می باشد.

   fire alarm megamenu

 • شیر اطفای حریقشیر اطفای حریق
  • زون اسمبلی شیر پروانه ای شیر قطع کن
   شیر یک طرفه شیر تست و تخلیه استرینر Strainers Valve
   fire alarm Genesis notification and alert tile    

   Sprinkler Fire Fighting System

   در سیستم تر فشار لازم به صورت دائم در لوله ها و پشت اسپرینکلرها وجود دارد.هنگامی که اسپرینکلرها فعال شوند منجر به عملکرد کل سیستم شامل انواع شیرآلات و سایر متعلقات می شود.

   fire alarm megamenu

 • اسپرینکلر و ملحقاتاسپرینکلر و ملحقات
  • fire alarm 2x tile fire alarm cable tile fire alarm est3 tile
   اطفای آبی    

   Sprinkler Accessories

   یکی از اجزای سیستم های اطفای حریق اتوماتیک محسوب می گردد. اسپرینکلر زمانی که اثری از آتش‌سوزی را تشخیص دهد، مانند وقتی که دما از میزان مشخصی فراتر رود، آب را تخلیه می‌کند. عملکرد اسپرينكلر به این صورت است که پاشنده‌ها داراي حباب شيشه‌اي شامل مايع حساس به حرارت هستند كه در مواجه با آتش به صورت مستقل شكسته شده و باعث پاشيده شدن آب روي آتش و كنترل آن مي‌شوند. 

   اسپرینکلر آتش

 • دتکتورمکشیدتکتورمکشی
  • fire alarm 2x tile fire alarm cable tile fire alarm est3 tile
   fire alarm Genesis notification and alert tile    

   Aspirating Smoke Detector

   هشدار بسیار سریع و زود هنگام دتکتورهای VESDA زمانی را جهت بررسی، مداخله و جلوگیری از خرابی های تجاری برای شما می خرد. علاوه بر این از آسیب، خرابی و هزینه های سرکوب خطا جلوگیری می نماید.

   fire alarm megamenu

 • برند هابرند ها
  • Brand

    

   fire alarm megamenu

 • مقالاتمقالات
  • دانشنامه
   encyclopedia-sparticle.jpg
   مقالات عمومی
   papular-article.jpg
   مقالات تخصصی
   article-sp.jpg
 • logo web big

رفع هشدار کاذب دتکتورهای هوشمند اعلام حریق

آلارم های مزاحم یکی از مشکلاتی هستند که برای ساکنین مشکلاتی ایجاد می کند. این هشدارهای کاذب ها باعث اتلاف زمان و هزینه هستند. اما علاوه بر این، وقوع آنها، موجب نادیده گرفتن صدایشان در زمان هشدار به صاحبان خانه شده و در نتیجه ساکنین در زمان وقوع حریق واقعی موفق به تخلیه از ساختمان نمی شوند. بنابراین، کاهش آلارم های مزاحم باید در حد ممکن یک اولویت در نظر گرفته شود.

 

cable avand 01

روش حذف هشدار کاذب

راه های گوناگونی وجود دارد که می توان برای حل مشکل هشدارهای مزاحم بکار برد. انتخاب آگاهانه دتکتور و وجود سنسورهای پیشرفته برای کاهش این آلارم ها بسیار اهمیت دارد. همینطور یک فناوری وجود دارد که به طور گسترده آلارم های مزاحمی که توسط آلارم های اعلان آلودگی نظیر‌ گرد و عبار ایجاد می شوند را کاهش می دهد.
در این مقاله قصد داریم انواع روش های متفاوت جهت کاهش آلارم ها را مورد بررسی قرار می دهیم و همینطور به تاثیر گرد و غبار در ایجاد هشدارهای کاذب توضیحاتی ارایه نماییم.

تشخیص دود از ذرات گرد و غبار

درک اینکه روش تشخیص انواع دتکتورها و آشکارساز دود شبیه به یکدیگر نیستند بسیار اهمیت دارد. در ابتدا باید دانست که انواع چندگانه ای از سنسورها وجود دارند، نظیر سنسور نوری و سنسور گرما که هر کدام برای فضاها و محیط های مشخصی کارایی دارند. همینطور آلارم های چند سنسوره هم وجود دارند که در آن مجموعه متفاوتی از سنسورها هستند که در یک دتکتور وجود دارند. علاوه بر این، نوعی فناوری و نرم افزار در سنسور وجود دارد که  نقش مهمی ایفا می کند. این فناوری دارای دامنه پیشرفت زیادی با توسعه تکنولوژی دارد.

استفاده از آلارم های Optical و چند گانه به طور کلی پتانسل آلارم های مزاحم را در مقایسه با آلارم های یونیزاسیون کاهش می دهد. اگرچه، همچنان دتکتور های نوری و چندگانه از آلودگی رنج می برند و این می تواند با گذشت زمان بر روی حساسیت آلارم ها تاثیر بگذارد. اخیرا یک پژوهش مستقل در رابطه با مدت زمان آلارم های آشکار ساز دود نشان می دهد که حساسیت آلارم های نوری با قدیمی شدن آلارم تغییر می کند. با این تفکر که عمر آلارم های خانگی حدودا ۱۰ سال است و بسیاری از آلارم های خانگی هیچگاه سرویس نمی شوند، انباشتگی آلودگی یا گرد وغبار در سنسورهای آلارم مسئله مهمی است.

دتکتورهای هوشمند با حداقل آلارم کاذب

برای حل مشکل مطرح شده دتکتورهای شرکت جنرال الکتریک، ویژگی یا قابلیت الگوریتم جبرانی گرد و غبار (Dust Compensation) برای دتکتورهای دود در نظر گرفته شده است که به طور خودکار با گذشت زمان انباشت گرد و غبار را تشخیص و جبران می کنند.

01 solution

01 product

01 atashneshani

01 catalog

آوند انرژی