021-22530423   |   support@avandenergy.com

آوند انرژی
 • اعلام حریقاعلام حریق
  • Fire Alarm

   سیستم های اعلام حریق هوشمند برای اطلاع رسانی در شرایط اولیه تشکیل حریق طراحی شده و با کوچکترین دود یا حرارت فعال شده و محلی که حریق در آن در حال شکل گرفتن می باشد را شناسایی و با فعال شدن هشدارهای سیستم اقدام به اطلاع رسانی می نماید و در صورت اتصال به سیستم اطفا حریق با ارسال سیگنال هایی به سیستم اطفا باعث فعال سازی سیلندرهای آتش نشانی شده که این سیستم با عملیات خنک سازی خودکار خود آتش را فرو نشانده و از گسترش دامنه آن جلوگیری می نماید.

   fire alarm megamenu

 • اطفای گازیاطفای گازی
  • fire alarm 2x tile fire alarm est3 tile
      

   fire suppression system

   طي دهه هاي متمادي سيسـتم هاي اطفاى حريق اتوماتيك، نقش بسيار مهمى در حفاظت از حريق ايفا نموده اند. نوع ماده اطفا كننده از يك سو و فن آوري مربوطه از سوي ديگر در حال پيشرفت می باشد.

   fire alarm megamenu

 • کابل اعلام حریقکابل اعلام حریق
  • fire alarm 2x tile fire alarm cable tile fire alarm est3 tile
   آزمون کابل اعلام حریق    

   Fire Alarm cable

   کابل اعلام حریق یا کابل نسوز دارای طراحی ویژه جهت کابل کشی سیستم های اعلام حریق می باشد.

   fire alarm megamenu

 • شیر اطفای حریقشیر اطفای حریق
  • زون اسمبلی شیر پروانه ای شیر قطع کن
   شیر یک طرفه شیر تست و تخلیه استرینر Strainers Valve
   fire alarm Genesis notification and alert tile    

   Sprinkler Fire Fighting System

   در سیستم تر فشار لازم به صورت دائم در لوله ها و پشت اسپرینکلرها وجود دارد.هنگامی که اسپرینکلرها فعال شوند منجر به عملکرد کل سیستم شامل انواع شیرآلات و سایر متعلقات می شود.

   fire alarm megamenu

 • اسپرینکلر و ملحقاتاسپرینکلر و ملحقات
  • fire alarm 2x tile fire alarm cable tile fire alarm est3 tile
   اطفای آبی    

   Sprinkler Accessories

   یکی از اجزای سیستم های اطفای حریق اتوماتیک محسوب می گردد. اسپرینکلر زمانی که اثری از آتش‌سوزی را تشخیص دهد، مانند وقتی که دما از میزان مشخصی فراتر رود، آب را تخلیه می‌کند. عملکرد اسپرينكلر به این صورت است که پاشنده‌ها داراي حباب شيشه‌اي شامل مايع حساس به حرارت هستند كه در مواجه با آتش به صورت مستقل شكسته شده و باعث پاشيده شدن آب روي آتش و كنترل آن مي‌شوند. 

   اسپرینکلر آتش

 • دتکتورمکشیدتکتورمکشی
  • fire alarm 2x tile fire alarm cable tile fire alarm est3 tile
   fire alarm Genesis notification and alert tile    

   Aspirating Smoke Detector

   هشدار بسیار سریع و زود هنگام دتکتورهای VESDA زمانی را جهت بررسی، مداخله و جلوگیری از خرابی های تجاری برای شما می خرد. علاوه بر این از آسیب، خرابی و هزینه های سرکوب خطا جلوگیری می نماید.

   fire alarm megamenu

 • برند هابرند ها
  • Brand

    

   fire alarm megamenu

 • مقالاتمقالات
  • دانشنامه
   encyclopedia-sparticle.jpg
   مقالات عمومی
   papular-article.jpg
   مقالات تخصصی
   article-sp.jpg
 • logo web big

نقش هشدار دهنده های آتش در اینترنت اشیا (IOT)

در گذشته نقش اینترنت در زندگی ما چه بود؟ انجام ساده ترین کارها، مانند پیدا کردن زمان حرکت قطار، پیدا کردن بلیط تاتر و سینما و از این قبیل موارد. اکنون به نظر می رسد تقریباً هر آنچه که باید بدانیم در عرض چند ثانیه در دسترس ما قرار دارد. تمام وسایلی که در اختیار ما هستند، از سرگرمی در منزل گرفته تا تمام فعالیت های اجتماعی از جمله تجارت و صنعت به اینترنت وابسته است. اینترنت اشیا یا همانطور که بیشتر به آن اشاره می شود IOT در تمام زمینه ها رسوخ کرده است!

 

internet router

 

در حالی که اینترنت اشیا از نظر تئوری به هر چیزی که به اینترنت متصل باشد اشاره دارد ولی معمولاً بیشتر برای توصیف اشیا و دستگاههایی استفاده می شود که از طریق اینترنت به هم متصل شده و برای هدفی خاص باهم در ارتباط هستند. این هدف می تواند جمع آوری داده ها، تجزیه و تحلیل، یادگیری از آنها و یا کمک به یک کار خاص باشد. این پتانسیل برای بهبود یک محصول یا خدمات، صرفه جویی در وقت و هزینه و حتی کاهش تأثیر آن بر محیط زیست دارد.

 

fire security system

 

چه تجهیزاتی جزو اینترنت اشیا محسوب می شوند؟

با این حال، اینترنت اشیا در ابتدای راه است و فقط به این دلیل که یک دستگاه می تواند به اینترنت متصل شود، به این معنی نیست که می تواند با سایر تجهیزات ارتباط برقرار کند. حتی مواردی که تجهیزات می توانند به طور معنی دار به یکدیگر متصل شوند، موارد بالقوه ای از جمله امنیت را فراهم می کنند.

وقتی صحبت از صنعت ایمنی بخصوص اعلام و اطفای حریق در میان است، تجهیزات اینترنت اشیا (IOT) کاربردهای فوق العاده ای از هشدارهای اعلام حریق را ایجاد می نمایند، اما این صنعت رویکردی کاملاً محتاطانه را دنبال می کند.

چه ویژگی هایی از صنعت اینترنت اشیا در حال حاضر در سیستم های هشدار آتش و سیستم های جهت تشخیص آتش قابل بکارگیریست؟

اتصال بی سیم و هشدارهای اعلام حریق بی سیم در بالای لیست نیازمندی های این حوزه قرار دارد، چرا که به دلیل سرعت بالای ارسال هشدارها از طریق اینترت و ایجاد ارتباط بین تجهیزات با وجود فاصله های فیزیکی، میتوان به یک سیستم با عدم اختلال و انعطاف پذیری بالا دست یافت، از این رو این تجهیزات در حفظ دارایی ها و جان افراد محبوبیت زیادی پیدا کرده است. حذف نیاز به سیم کشی برای هر کدام از تجهیزات دارای  آلارم و دستگاه های موجود در سیستم به سرعت نصب و راه اندازی و دریافت پاسخ از سیستم کمک های شایانی کرده است.

مزایای استفاده از اینترنت اشیا

نظارت از راه دور ویژگیست که به سرعت در صنعت ایمنی و آتش نشانی مورد توجه قرار می گیرد. مردم به طور فزاینده ای فکر می کنند که بتوانند دستگاه ها را از دور کنترل کنند. ما همه تبلیغات "زنگ در هوشمند" را دیده ایم که در آن می توانید ببینید چه کسی در تلفن همراه شماست ، حتی اگر در نیمه راه دنیا باشید. هشدارهای آتش اکنون در دسترس هستند که می توانند در دستگاه های تلفن همراه نیز کنترل شوند و می توانند پیام هایی را از طریق زنگ هشدار ، از جمله یک رویداد هشدار دریافت کنند. کدام آشکارساز فعال شده است تا شما از محل احتمالی آتش سوزی مطلع شوید. هشدارهای کم باتری ؛ پایان عمر / تاریخ تعویض و غیره. به طور معمول هشدارها برای برقراری ارتباط با Gateway طراحی شده برای پردازش سیگنالها یا مستقیماً از زنگ هشدار به روتر WiFi نیاز دارند. متناوباً هشدارها می توانند گیرنده های گیرنده GSM برای اتصال مستقیم به شبکه های تلفن همراه داشته باشند.

01 solution

01 product

01 atashneshani

01 catalog

آوند انرژی