021-22530423   |   support@avandenergy.com

آوند انرژی

بیم دتکتور

baner arow

فضاهای وسیع و بزرگ مانند انبارها، فرودگاه ها، ایستگاه های قطار، استادیوم ها و مراکز خرید با چالش های قابل توجهی جهت تشخیص حریق مواجه هستند.

دتکتور دود انبار

اختراع جدید جهت شناسایی دود در فضاهای وسیع و بزرگ

به طور خاص دتکتور OSID جهت تشخیص زودهنگام، حفظ جان و اموال و همچنین جلوگیری از اختلالات ناشی از آلارم های کاذب طراحی شده است.
OSID با استفاده از یک الگوریتم پیچیده که اقدام بررسی و مقایسه سیگنال های نوری مادون قرمز (IR) و ماورای بنفش (UV) از آشکارسازهای نصب شده در فضای مورد نظر عمل می نماید. 
لازم بذکر است هزینه های نصب سیستم های OSID نیز نسبت به محصولات مشابه بشدت کاهش یافته است.

osid production


ویژگی های برتر بیم دتکتور تصویری OSID

• تشخیص همزمان ذرات با بهره گیری از فناوری موج دوگانه (UV و IR)
• فناوری تصویربرداری CMOS با زاویه دید گسترده تر
• نصب، راه اندازی و نگهداری ساده
• تشخیص 70٪ سریعتر در مقایسه با دتکتورهای معمولی
• تحمل بالا ارتعاشات، حرکت ساختاری و جریان هوا بالا
• مقاومت بالا در مقابل گرد و غبار، مه، بخار و انعکاس نفوذ اشیا
• مقاومت بالا در برابر انعکاس نور خورشید
• حداقل دید عرضی مورد نیاز به اندازه 20 × 20 سانتیمتر
• درایو حافظه بصورت On-board جهت ثبت خطا و هشدارهای
• نرم افزاری ابزاری برای اهداف تشخیصی و رفع خطاها
• پوشش سه بعدی با ظاهری زیبا
دید 150 متر دتکتور OSID


تنظیمات OSID (بیم دتکتور VESDA)

سیستم های OSID ممکن است برای محافظت از طیف وسیعی از فضاهای، بدون در نظر گرفتن شکل و چیدمان آن فضا طراحی گردد. انتخاب این تجهیز این امکان را فراهم می کند تا با قرار دادن چند فرستنده آشکارساز OSID به همراه یک گیرنده به هدف مورد نیاز دست یافت و همچنین هزینه تمام شده پروژه را کاهش چشم گیری داد.

دتکتور دود سالنی

کاربرد OSID در فضاهایی که پوشش انعطاف پذیر تشخیص مورد نیاز است!

OSID می تواند تا تعداد 7 امیتر (Emitter) را با یک گیرنده به تنهایی پشتیبانی کند این قابلیت به استفاده کارا از این تجهیز در محیط های نامنتظم و یا در ارتفاع های مختلف کمک می کند.
جهت حذف مشکلات، تداخلات و تشخیص زود هنگام می توان امیترها را در ارتفاع های مختلف نصب نمود. در این روش (Multi-Emitter 3D) می توان از یک پوشش بهتر و تا حدود 50٪ تشخیص مناسب تر بهره برد. چرا که پوشش پرتوهایی که برای یک نقطه در نظر گرفته خواهد شد را افزایش می دهد.

IR UV mini
تکنولوژی تشخیص

دتکتور OSID بر پایه ترکیبی از دو تکنولوژی امواج UV و IR اقدام به تشخیص دقیق دود در فضاهای بزرگ می نماید.

 جدول مقایسه مدل ها

OSID Table


تشخیص ذرات دوگانه
بیم دتکتور UV و بیم دتکتور IR بصورت همزمان

با بهره گیری همزمان از دو طول موج نور برای تشخیص ذرات، سیستم قادر به تفکیک و شناسایی دقیق ذرات خواهد بود. طول موج کوتاه UV در شناسایی ذرات کوچک و بزرگ توانایی دارد و طول موج طولانیتر IR عمدتا تحت تاثیر ذرات بزرگتر قرار می گیرد. به این ترتیب و با اندازه گیری ذرات، آشکارساز قادر خواهد بود دود را از ذرات گرد و غبار و حضور موانع و اشیا جامد در طول مسیر دید دتکتور را تمییز دهد.

CMOS Technology

تصویربرداری نوری با کمک فناوری CMOS

فناوری تصویربرداری CMOSدر OSID یک زاویه دید گسترده تر جهت ضبط تصاویر فراهم می کند. در نتیجه، سیستم نصب و تراز کردن آن به مراتب آسان تر می گردد که می تواند رانش ناشی از تغییرات طبیعی در سازه های ساختمانی را جبران کند.
فیلتر کردن نوری، گرفتن عکس با سرعت بالا و الگوریتم های نرم افزاری هوشمند آشکارساز OSID را قادر می سازد تصاویر را با دقت بالاتری پردازش کرده و سطوح جدیدی از ثبات و حساسیت را فراهم کند، همچنین تحمل زیاد در برابر تغییر رنگ در سطح بالایی را فراهم می کند.

OSID Diagnostic Software

نرم افزار عیب یابی OSID

نرم افزار عیب یابی OSID یک ابزار منحصر به فرد و قابل استفاده در صنایع مختلف است که اجازه می دهد اطلاعات زنده و Off Line تشخیصی را در مورد سیستم و فضای مورد نظر ارایه دهد.
این ابزار تحت ویندوز بر روی یک کامپیوتر و یا یک لپ تاپ قابل استفاده است. هنگامی که این ابزار به نمایشگر متصل می شود، قادر به نمایش مقادیر UV و IR نرمال شده (0-100٪ پوشش)، مختصات تجهیز (XY) و درجه حرارت در زمان واقعی و به صورت لحظه ای خواهد بود.
این ابزار همچنین اجازه می دهد تا ارزیابی زنده و Off Line فایلهای ورودی تصویرگر را بازسازی کند و با تغییرات زمان و تاریخ، تغییرات قابل توجهی در سیستم ایجاد کند. همچنین داده های ورود به سیستم را می توان برای تجزیه و تحلیل و بررسی سریعتر به یک فایل اکسل صادر کرد.

به علت کاربردهای متنوع این تجهیز آنرا با نام هایی از قبیل دتکتور دود سالنی، دتکتور دود صنعتی، دتکتور دود انبار و بیم دتکتور خطی می شناسند.

01 solution

01 product

01 atashneshani

01 catalog

آوند انرژی