021-22530423   |   support@avandenergy.com

آوند انرژی

تشخیص متجاوز

امروزه به ‌منظور تامین امنیت و کنترل دقیق‌تر محوطه‌های بزرگ که مراقبت از آنها به‌وسیله نیروی نگهبان با مشکلات کیفی، ملاحظات نیروی انسانی و هزینه همراه است، از سیستم‌های حفاظت پیرامون استفاده می‌شود. استفاده از این سیستم‌ها به‌عنوان شاخه‌ای از سیستم‌های حفاظتی (Security Systems) روز‌به‌روز متداول‌تر و گسترده‌تر می‌شوند.
راه حل پیشنهادی ما استفاده از سیستم های تشخیص متجاوز ساخت کمپانی جنرال الکتریک می باشد که در صورت نیاز قابلیت یکپارچه سازی کلیه سیستم های ایمنی و امنیتی از جمله سیستم های کنترل تردد، تشخیص متجاوز، نظارت تصویری و دوربین بسته و سیستم اعلام اطفای حریق را دارا می باشد.
  huku
با استفاده از این سیستم ها شما می توانید کلیه سیستم های ایمنی و امنیتی خود را در یک محیط کابری مشاهده و کنترل نمایید. شایان ذکر است که این پنل کنترلی می تواند حتی بر روی دستگاه تلفن همراه شما نیز اجرا شود.
سنسورهای حفاظت پیرامونی، فعالیت غیرمجاز افراد متجاوز را در هنگام ورود به محوطه حفاظت شده و پیش از دسترسی به افراد مورد نظر یا وسایل ارزشمند آشکارسازی می‌کنند. معمولا سیستم حفاظت پیرامونی به‌منظور کاهش خطر سرقت، آسیب و یا صدمه رسیدن به افراد طراحی می‌شود. همچنین در محیط‌های اصلاح و تادیب نظیر زندان‌ها این سیستم با هدف آشکارسازی اقدام به خروج از محوطه نیز طراحی و نصب می‌شود. در بسیاری موارد استفاده از این سیستم موجب کاهش ترددهای غیرمجاز از مرزهای پیرامونی شده و امکان کاهش نیروی انسانی و برجک‌های دیدبانی در مرزهای پیرامونی را فراهم می آورد که این امر در سایت‌های صنعتی آلوده و محل‌های دارای آب و هوای نامساعد مطلوب است. این سنسورها هم در سایت‌های بدون نیروی انسانی و هم در مجموعه‌هایی که پرسنل در آن تردد دارند قابل استفاده است. حفاظت پیرامونی جهت سایت‌های دورافتاده که امکان حضور دائم نیروی نگهبان در آن نیست نیز یک روش عملی و قابل قبول است.
سنسورهای حفاظتی که در فضای باز و محیط بیرون نصب می‌شوند به عنوان مکمل سنسورهای داخل ساختمان عمل می‌کنند و در مواردی که استفاده از سنسور در داخل ساختمان‌ها امکان پذیر نیست، حفاظت مجموعه به‌وسیله سنسورهای پیرامونی تامین می گردد.
استفاده از سنسورهای حفاظتی در فضای آزاد با چالش‌هایی همراه است. شرایط محیطی نظیر دمای بسیار پایین، باران، برف، وزش بادها، صاعقه، تگرگ و همچنین وجود فعالیت افراد، تردد خودروها و حیوانات همگی می‌بایست درنظر گرفته شود. سیستم حفاظت پیرامونی علیرغم عملکرد در چنین شرایطی می‌بایست همچنان بالاترین سطح احتمال آشکارسازی تردد غیرمجاز (Probability of Detection) را داشته باشد و در عین حال کمترین تعداد آلارم‌های اشتباه (False Alarm) و آلارم‌های نویزی (Nuisance Alarms) را ایجاد نماید. آلارم‌های اشتباه، آلارم‌هایی هستند که بدون دلیل مشخصی تولید می‌شوند و آلارم‌های نویزی آلارم‌هایی هستند که ناشی از شرایط محیطی سایت می‌باشند. به‌عنوان مثال آلارم ناشی از برخورد یک پرنده به فنس پیرامونی یک آلارم نویزی و آلارمی که به دلیل خرابی سنسور ایجاد می‌شود یک آلارم اشتباه محسوب می‌شود. هر دو دسته آلارم‌های اشتباه و آلارم‌های نویزی موجب کاهش قابلیت اطمینان و بهره سیستم حفاظت پیرامونی می‌شوند.
در طراحی و انتخاب تجهیزات و نصب سیستم توجه به پارامترهای «آسیب پذیری در برابر فریب سنسور» (Vulnerability to Defeat) نیز اهمیت دارد. عبور از سنسورهایی که دیده می‌شوند برای افرادی که دارای آموزش‌های حرفه‌ای یا نظامی هستند ساده‌تر است و به این دلیل آسیب‌پذیری این سنسورها (VD) در فریب افراد بیشتر از سنسورهای مخفی است. در سنسورهای مخفی نظیر سنسورهای دفنی احتمال دستکاری، خرابکاری یا فریب سنسور کمتر است و این سنسورها برای کاربردهای با سطح بالای حفاظت، گزینه‌های مناسب‌تری هستند.
نمونه‌های مختلفی از سنسورهای حفاظتی محیط پیرامون در صنعت سیستم‌های حفاظتی موجود است و تصمیم‌گیری در مورد مناسب‌ترین سنسور به پارامترهای متعددی بستگی پیدا می‌کند:
•    تهدیدهای موجود و سطح حفاظت مورد نیاز
•    میزان موثر بودن سنسور در برابر تهدیدهای موجود
•    شرایط جغرافیایی و محیطی سایت
•    هزینه نصب سیستم در مقایسه با گزینه‌های دیگر نظیر استفاده از نیروی نگهبان یا نادیده گرفتن تهدید
•    طول عمر و هزینه به‌کارگیری سیستم که شامل تهیه و نصب سیستم، کاربری و نگهداری می‌شود
پس از انتخاب مناسب‌ترین سنسور برای کاربرد در یک مجموعه، این سنسورها در محل‌های مناسب نصب شده و اطلاعات هر سنسور به‌وسیله خط انتقال مناسب به مرکز کنترل سیستم های حفاظتی یا محل استقرار نیروهای نگهبان منتقل می‌شود. در مرکز کنترل اطلاعات ارسالی از سنسورهای مختلف که شامل اعلام تردد غیرمجاز (آلارم) و اعلام خرابی یا دستکاری سنسور می‌شود توسط زیر سیستم مدیریت و نمایش آلارم دریافت می‌شود.
زیر سیستم مدیریت و نمایش آلارم تمامی اطلاعات رسیده از سنسورها را در بانک اطلاعاتی خود ذخیره‌سازی می‌نماید و همزمان آلارم‌های مختلف را به‌صورت صوتی، بصری یا چندرسانه‌ای (Multi Media) به اپراتورهای سیستم اعلام می‌نماید. تجهیزات مدیریت و نمایش آلارم امروزی به‌وسیله نرم‌افزارهای تحت سیستم عامل ویندوز یا لینوکس قادرند نقشه سایت، عکس‌های مختلف از محیط پیرامون و نقشه‌های جزئی محوطه‌ها را دریافت نموده و در صورت بروز آلارم، محل دقیق آن را بر روی نقشه به اپراتور اعلام نمایند. به‌دلیل وجود بانک اطلاعاتی، تمامی آلارم‌های رسیده، تنظیمات انجام شده و تست‌های صورت گرفته بر روی سیستم قابل جستجو، بازیابی و گزارش‌گیری می‌باشد.

 

 

1
سیستم تشخیص متجاوز NetworX

سیستم تشخیص متجاوز NetworX محصول کمپانی جنرال الکتریک (GE)، دارای قابلیت های فراوان از جمله اتصال به سیستم های کنترل تردد Advisor و ایجاد سیستم یکپارچه امنیتی هستند. البته این سیستم دارای قابلیت های گسترده ی دیگری نیز می باشند که در قسمت تجهیزات بی سیم توضیحات تکمیلی قید شده است .
 این سیستم ها با قابلیت کاربرد از ساختمان های کوچک مسکونی گرفته تا مجتمع های بزرگ تجاری، نصب، راه اندازی و کاربری آسان برای آسایش و اطمینان شما طراحی شده است.
تعداد 8 زون استاندارد ورودی، قابلیت اتصال 48 زون بیسیم (Wireless)، قابلیت اتصال به شبکه GSM و اتصال به شبکه Ethernet از قابلیت های این سیستم می باشد.

1
سیستم تشخیص متجاوز Aritech

سیستم‌های تشخیص متجاوز Aritech از محصولات کمپانی جنرال الکتریک GE ، یکی از محصولات پیشرو در این زمینه محسوب می گردند و مجهز به انواع سنسور تشحیص حرکت (Motion Detector)  از جمله سنسور های سقفی، دیواری، سنسورهای با برد بسیار زیاد، سنسور های تشخیص حرکت ترکیبیPIR + Radar  و حتی سیستم های Microwave را شامل می شود.
این سیستم با دقت، قدرت تشخیص بالا و هشدارهای بی مورد و اشتباه (False Alarm) بسیار کم و طیف گسترده ای از سنسورهای تشخیص حرکت در رده های فواصل کوتاه، متوسط و زیاد و بدون نیاز به تنظیمات دوره ای قابل عرضه می باشند.

 

 

01 solution

01 product

01 atashneshani

01 catalog

آوند انرژی