021-22530423   |   support@avandenergy.com

 

VESDA VLF دتکتور

baner arow

VESDA VLF

 

برند شماره یک جهان در تولید دتکتورهای مکشی

این دتکتورها سریعترین زمان تشخیص را در یک محیط با ریسک آتش سوزی بالا فراهم می کند که نتیجتا از جان، اموال و لطمه به کسب وکار شما محافظت می نماید. از آنجاییکه دتکتورهای VESDA گستره وسیعی از حساسیت ها و سطوح مختلف هشدار راشامل می گردد، زمان کشف حریق را بهبود می بخشد.
دتکتورهای VESDA به عنوان برند شماره یک جهانی دتکتورهای مکشی در سراسر جهان، قابلیت اطمینان، پایداری و عمکلرد مطمئن را به ارمغان می آورد.این دیاگرام واکنش دتکتورها را در چندین مورد نشان می دهد. توجه داشته باشید که کشف حریق در نخستین لحظه ها باعث به وجود آمدن فرصت های مناسبی در راستای مهار و کنترل حریق می گردد. حتی می توان به تعریف دو سطح هشدار برای اعلام حریق نمود. این ویژگی منحصر بفرد مخصوص این نوع دتکتورهاست.

vlf دتکتور

دتکتورهای VESDA چگونه کار می کنند؟

دتکتورهای VESDA از طریق مکش مداوم هوا به داخل شبکه لوله ای کارایی بالا را به ارمغان می آورند. هوای مکش شده توسط دستگاه از دو مرحله فیلتر عبور می کند. فیلتر اول گرد و غبار هوا را قبل از ورود به سنسور نوری دتکتور حذف می نماید. فیلتر دوم بسیار ریز مجددا اقدام به تسویه هوا جهت اطمینان به عم آسیب به دتکتور می نماید.

بعد از عبور هوا از فیلتر به سمت چمبر که شامل یک سنسور لیزری نوری است، هدایت می شود. وقتی که وجود حضور داشته باشد، نور  در محغظه چمبر منتشر می شود و بلافاصله توسط دستگاه شناسایی می گردد. سیگنال از طریق نمایشگر اطلاعات حال از پردازش و میزان حضور دود را نشان می دهد. دتکتورهای VESDA امکات انتقال این اطلاعات را به یک پنل کنترل مرکزی به عنوان برنامه مدیریت مرکزی نیز دارند که از طریق رله ها یک مداخله گر رده بالا (HLI) این امر امکان پذیر است.

سری محصولات VLF مناسب برای فضاهای کوچکتر

VLF دتکتور

شاید کسب و کار شما کوچک باشد ولی مهم و حیاتی!

اهمیت حفظ تداوم فعالیت های تجاری با تکنولوژی های مختلف و  باکیفیت ها و اهمیت های بالا، نیاز به سیستم های انعطاف پذیرتر و محرمانه تر را با بالاترین سرعت شناسایی دود جهت محافظت از دارایی های با ارزش بالا،  مطرح می سازد.

 درک و پاسخ به این نیازها با دتکتورهای سری VESDA VLF امکان پذیر شده است. محصولات سری VLF  مناسب برای نقاط بحرانی کوچک که قبلا نادیده گرفته شده یا محدود به روش های حفاظت معمولی بوده، طراحی شده اند.

راهکارهای با بالاترین سرعت تشخیص برای محیط های حساس و کوچک

 • تشخیص بر اساس لیزر و نمونه گیری هوا
 • اخطار بسیار زود هنگام در زمان وقوع و یا احتمال آتش سوزی
 • محدوده حساسیت وسیع (- 0.025 - 20% obs/m)
 • توانایی های تشخیص برای مناطق کوچکتر تا مساحت 250 متر مربع با VLF-250 یا 500 متر مربع با VLF-500
 • فیلتر های تصفیه دو مرحله ای
 • آستانه های هشدار قابل برنامه ریزی
 • مانیتورینگ قابل اطمینان جریان هوا
 • کاربری ساده و کاربر پسند
 • تطبیق با شرایط دود و جریان هوا
 • طراحی لوله های قبل از اجرا
 • گزینه های ارتباطی انعطاف پذیر

سیستم هایی با سرعت فوق العاده بالا جهت مدیریت ریسک مناسب برای مناطق حساس

 کاربرد دتکتور vlf

سری VLF با تکمیل دامنه آشکارسازهای فعلی VESDA انعطاف پذیری استثنایی دتکتورهای خود را به رخ می کشد و اجازه می دهد در زمینه های بسیار خطرناک مانند فضاهای زیر کاربرد پیدا کند:

 • مراکز مخابراتی محلی
 • سرورهای کوچکتر
 • مراکز کنترلی خدماتی
 • اتاق های کنترل
 • مراکز سیگنالینگ راه آهن
 • کلید خانه ها
 • تجهیزات ذخیره سازی
 • زیرساخت ها
 • واحدهای حمل و نقل هوایی

کاربرد دتکتور vlf

کنترل و مانتیوریگ جریان هوا از طریق سنسورهای Ultrasonic

شبکه لوله ای VESDA به عنوان بخش جدایی ناپذیر از هر سیستم نمونه برداری هوا VESDA، ضمن حفظ یکپارچگی و قابلیت اطمینان، دارای یک سطح دقیق عملکردی و  تشخیص بسیار سریع است.

VESDA VLF از اصول سنجش جریان التراسونیک برای کمک به اندازه گیری و نظارت بر جریان هوا استفاده می کند. آشکارساز VESDA VLF بلافاصله هر تغییر در میزان جریان هوا را شناسایی و گزارش می دهد.

Ultra

شناسایی وقایع غیر منتظره به همراه گزارشگر سریع

 دتکتورهای VESDA VLF

مجهز به صفحه نمایش دود و سیگنال های روشن و بصریست که اجازه می دهد تا برای ارزیابی فوری خطر و اقدامات پیشگیرانه مورد استفاده قرار گیرد.

هنگامی که دستگاه دود را تشخیص می دهد، LED ها و آیکون های مرتبط و زنگ هشدار به خوبی حتی از راه دور قابل تشخیص خواهد بود.

تشخیص و آنالیز فوری همراه با عیب یابی سریع

جهت اطمینان از یکپارچگی سیستم و تداوم عملکرد آن، ارزیابی فوری وضعیت آشکارساز  حیاتیست. به محض باز شدن ورودی ها، اپراتور میتواند از ویژگی عیب یابی فوری با ویژگی تشخیص هوشمند دود سیگنال استفاده نماید.

این دستگاه اطلاعات سریع و معنی داری از وضعیت آشکارساز را بدون نیاز به ابزارهای برنامه نویسی و ارزیابی اضافی فراهم می کند. با این امکان آتش نشانان، تعمیرکاران و  تیم نگهداری می توانند قبل از ورود به محل کار، در کمترین زمان از وضیعت دستگاه با خبر شوند و همچنین در هزینه های تعمیر و نگهداری صرفه جویی نمایند.

ساده سازی طراحی شبکه لوله ها

دتکتورهای VESDA VLF به منظور طراحی ساده شبکه نمونه برداری هوای، طراحی شده است. این امکان برای طراحان وجود دارد که طراح های تیپ شده را نصب و از آنها در کار استفاده نمایند.

پشتیبانی از نرم افزارهای Aspire و VSC

دتکتورهای VESDA VLF توسط نسل جدید بسته های نرم افزاری VESDA پشتیبانی می شود. نرم افزار VESDA VSC دارای سطح بالایی از انعطاف پذیری برنامه نویسی و قابلیت های پیکربندی On Line و Off-Line را ارائه می دهد. توانایی تشخیص سریع، نمایش پیکربندی همزمان و چندین دود سیگنال و ویژگی های دیگری که طراحی سیستم را ساده سازی می نماید.

علاوه بر VSC، ASPIRE سرعت طراحی و طرح های شبکه های جدید و پیچیده را سرعت می بخشد.

ویژگی های کلیدی مانند طراحی سریع (wizard)، دیدگاه های ایزومتریک، فرآیند تأیید صحت طراحی و بهبود قابلیت های خودکار متعادل، اطمینان حاصل نمایند که یک طرح لوله مناسب برای رسیدن به آن وجود دارد.

هر دو نرم افزار VSC و ASPIRE سازگار با خانواده آشکارساز مبتنی بر لیزر VESDA هستند.

یک ساختار محکم و قابل استناد

با استفاده مشتق کردن فن آوری روش های شناسایی تجهیزات سری های قبلی مانند VLP، VLS، VLC و VLF و با استفاده از یک مکنده بسیار کارآمد که به طور مداوم هوای اتاق را از طریق یک شبکه لوله آنالیز می کند، این دستگاه اقدام به تشخیص می نماید.

ارزیابی دقیق نمونه های برداری هوا با استفاده از تشخیص زمان کالیبراسیون جهت افزایش طول عمر آشکارساز میسر است. همچنین با کمک فرآیند فیلترهای تصفیه دوگانه و دو حذف نویز پس زمینه و حفظ یکپارچگی نوری تکنولوژی لیزر می توان به حفظ مفید دستگاه اطمینان نمود.

نتیجه این فرآیند تشخیص بدون وقفه که قادر به ارائه قابل اعتماد و سازگار با سرعت بسیار بالا در تشخیص عملکرد تشخیص دود در سراسر طیف وسیعی از برنامه های کاربردی است.

انواع مدل ها

این دتکتور سریع و مناسب محیط های کوچک است. مدل VLF250 مناسب محیط هایی تا مساحت 250 متر مربع و VLF-500 تا 500 متر مربع را پوشش می دهد. اهمیت حفظ تداوم فعالیت های تجاری با تکنولوژی های مختلف و باکیفیت ها و اهمیت های بالا، نیاز به سیستم های انعطاف پذیرتر و محرمانه تر را با بالاترین سرعت شناسایی دود جهت محافظت از دارایی های با ارزش بالا، مطرح می سازد.

 

آوند انرژی