021-22530423   |   support@avandenergy.com

4

baner arow

راهکارهای اطفای حریق

طي دهه هاي متمادي سيسـتم هاي اطفاى حريق اتوماتيك، نقش بسيار مهمى در حفاظت از حريق ايفا نموده اند. نوع ماده اطفا كننده از يك سو و فن آوري مربوطه از سوي ديگر در حال پيشرفت می باشد.

 

راهکارهای اطفای حریق

از گازها مي‌توان جهت اطفای حريق در محيط‌ هايي كه شامل وسايل و تجهيزات گرانبها بوده  و نياز به يك عامل (Agent) غيررساناي الكتريكي وجود دارد؛ استفاده نمود. همچنین در مکان هایی که جهت انجام عمليات اطفای استفاده از آب و فوم غيرممكن مي‌باشد (موجب خسارت زياد مي‌گردند، رساناي الكتريكي بوده و همچنين نياز به پاك كردن محيط بعد از اطفای مي‌باشد)، عاملین اطفای گازی جایگزین مناسبی خواهند بود. 

گازها دارای ذرات بجا مانده و یا حالت روغنی نمی باشد بهمین دلیل هیچگونه تأثیری بر روی تجهیزات و اموال نداشته و پس از انجام عملیات اطفاء نیاز به نظافت ندارند.

سیستم اطفای اتوماتیک گاز شامل یک کپسول یا بانکی از سیلندرها (Bank of containers) می باشند، که توسط Manifold بهم متصل شده اند و بوسیله شبکه ای از لوله ها جهت تخلیه گاز به نازل های نصب شده در محیط مورد نظر، متصل گشته اند.

 

 

 

1
اطفای حریق ECARO-25

کمپانی Fike از ترکیب فناوری اطفای گاز (HFC-125 (FE-25 و عملکرد سریع و بدون نشت Rupture-Disc های تولیدی خود روش اطفای حریق ECARO-25 را جهت حفاظت از تجهیزات حساس شما معرفی می نماید. کمپانی Fike در سراسر جهان به عنوان پشرو در سیستم های اتوماتیک اطفای حریق شناخته شده و عوامل اطفا با مشخصات برتر و عملکرد فوق العاده را عرضه می نماید.

1
اطفای حریق FM200

گاز (HFC-227ea (FM200 یک عامل مؤثر، پاک و امن جهت اطفاء حریق می باشد و می توان از آن بصورت کاملاً اتوماتیک در محیط های عمومی که افراد حضور دارند (بعلت عدم ایجاد خفگی) استفاده نمود. محصولات کمپانی های Fike توسط ما پیشنهاد و ارایه می گردند.

1
اطفای حریق با گاز CO2

اطفای حریق با گاز CO2 به عنوان یکی از متداول ترین روش های اطفاء حریق به شمار می رود. از مزایای این روش قیمت ارزان گاز، نارسانا بودن، عدم آسیب به تجهیزات الکترونیکی، سرعت عمل بالا، عدم اثر مخرب بر طبیعت، سهولت در شارژ مجدد و قابلیت اطفاء محدوده زیادی از مواد به شمار می رود. دی اکسید کربن گازی بی رنگ، بی بو، خشک و غیرمخرب است. از آنجایی که این گار از سنگین هوا سنگین تر است، لذا روی آتش را می پوشاند و آن را خفه می کند. پس از خاموش شدن آتش، تبخیر شده و اثری از خود به جا نمی گذارد.

1
اطفای حریق (PROINERT2 (INERT GAS

اطفای حریق به این روش راهکاری امن و مناسب، بدون اثر مخرب بر محیط است. به دلیل استفاده از روش منحصر بفرد شیرهای تولیدی کمپانی Fike عامل اطفای PROINERT2  با فشاری ثابت (جهت جلوگیری از اثرات مخرب در زمان عملکرد) وارد فضای تحت حفاظت خود می شود.  

water
اطفای حریق آبی و پمپ ها

روش های اطفای آبی از متداول ترین راهکارهای مقابله با حریق در مراکز صنعتی و ساختمان ها به شمار می آید. سیستم های اطفای حریق آبی به طورکلی شامل مجموعه کاملی از ادوات از قبیل پمپ های مخصوص اطفای حریق، نازل، اسپرینکلر و تجهیزات نظارتی می باشد

 

panel fire
پنل اطفای حریق

پنل های کنترلی اطفای حریق که عمدتا برای کنترل سیستم های اطفای گازی مورد استفاده قرار می گیرند، می بایست یکی از تاییدیه های بین المللی را براساس استاندارد اروپایی EN12094-1 اخذ نموده تا مجاز به استفاده در کنترل سیستم های اطفای حریق گردند.

 

water
سیستم های اطفای حریق Water Mist

این سیستم ها جهت انجام عمل اطفا از پاشش ذرات بسیار ریز آب استفاده می نمایند. ریزش قطرات بسیار ریز آب این امکان را فراهم می آورد که ذرات غبار مانند آب برای کنترل، سرکوب و یا خاموش کردن آتش به روش های زیر عمل نماید: • خنک سازی شعله های آتش و گازهای ناشی از آن • جایگزینی اکسیژن با ذرات ریز آب • کاهش حرارت ناشی از حریق توسط قطرات ریز آب

 

sprinkler m s
تجهیزات نظارت بر سیستم اطفای حریق آبی

در شرایط وقوع آتش، عملکرد صحیح و پایدارى سیستم اسپرینکلرحیاتیست، که شامل عملکرد خود اسپرینکلر و سیستم شبکه اطفاى آبى مى باشد. سنسورهاى خطوط سیستم، آشکارسازهاى جریان آب، سوئیچ فشار و سوئیچ هاى نظارت امکان نظارت بر جریان آب، فشار سیستم و وضعیت شیر در یک سیستم فراهم مى آورند.

water
شیر های هشدار دهنده سیستم های حفاظت از آتش

شیرهای یک طرفه مدل P با سایزهای 4 و 6 اینچ که دارای تاییدیه های UL و CUL هستند، برای استفاده در سیستم های لوله تر طراحی شده و ممکن است در موقعیت عمودی یا افقی با اتصالات مناسب نصب شوند.

 

آوند انرژی