021-71192   |   support@avandenergy.com

آوند انرژی

4

baner arow

راهکارهای حوزه اعلام حریق

 

 

سیستم های اعلام حریق هوشمند برای اطلاع رسانی در شرایط اولیه تشکیل حریق طراحی شده و با کوچکترین دود یا حرارت فعال شده و محلی که حریق در آن در حال شکل گرفتن می باشد را شناسایی و با فعال شدن هشدارهای سیستم اقدام به اطلاع رسانی می نماید و در صورت اتصال به سیستم اطفا حریق با ارسال سیگنال هایی به سیستم اطفا باعث فعال سازی سیلندرهای آتش نشانی شده که این سیستم با عملیات خنک سازی خودکار خود آتش را فرو نشانده و از گسترش دامنه آن جلوگیری می نماید.
طراحی سیستم ها با استفاده از مناسب ترین سخت افزار و نرم افزار موجود و با به کارگیری محصولات با کیفیت ازسازندگان بزرگ جهان، و از برندهای معتبر بین المللی از قبیل EST3, Aritech, Genesis, First Alert ارائه می گردد.
این محصولات مطابق با مقررات جهانی حفاظت در برابر آتش و استانداردهای مربوطه طراحی شده است. علاوه بر این تجهیزات مربوطه دارای گواهینامه های مختلفی از قبیل LPCB, ULC ,UL, FM می باشند.

indhhgex

جهت ارایه مناسب ترین و کارآمد ترین سیستم اعلام حریق که از هر حیث جوابگوی نیاز مشتری باشد، مطالعات، ارزیابی و شناسایی طرح بشرح زیر انجام می پذیرد:
•    در ابتدا یک مطالعه جامع مهندسی با تجزیه و تحلیل نوع ساختمان و کاربری آن و نیز امکانات موجود با در نظر گرفتن مقررات، استانداردها و نیازهای خاص انجام می گیرد.
•    همچنین درباره سیستم های ایمنی که مشتری قصد استفاده از آنها را دارد، بررسی شده و مشخص می گردد که آیا سیستم اعلام حریق نیاز به ادغام با سیستم های دوربین مدار بسته، سیستم امنیت، کنترل تردد و یا سایر سیستم های ایمنی و امنیتی را دارد یه خیر.
•    با بررسی و ارزیابی ساز و کارهای سیستم های اعلام حریق، اگر تناقضی بین سیستم تعریف شده با قوانین و مقررات مربوط به ایمنی مال و جان وجود داشته باشد، مشخص شده و راه حلی برای رفع این تناقضات ارائه می گردد.
پس از عقد قرارداد، تیم مهندسی جهت طراحی و اجرای پروژه آماده شده و کلیه مراحل پروژه از طراحی اولیه تا مرحله نصب، راه اندازی و آموزش کارکنان مربوطه و نهایتا" تحویل پروژه صورت می پذیرد.

 

 

 

سیستم ماژولار اعلام حریق EST3

سیستم EST3 یک سیستم پیمانه ای (Modular) می باشد که قابلیت های بسیاری از یک پنل اعلام حریق تکی گرفته تا یک سیستم ترکیبی شامل پنل اعلام حریق به همراه پنل های کنترل تردد (Access Control)، سیستم نظارت تصویری (CCTV) و سیستم ارسال انبوه پیام های حفاظتی (Mass Notification Function) را دارد و از آنجا که همه این سیستم ها از یکسری تجهیزات مشابه استفاده می کنند، در ساده سازی سیستم نیز نقش بسزایی ایفا می کند.

سیستم اعلام حریق هوشمند آدرس پذیرAritech

سیستم های هوشمند اعلام حریق آدرس پذیر Aritech با توانایی اتصال به سیستم های قدیمی متعارف و با طیف وسیعی از قابلیت های جدید به بازار عرضه شده است. طراحی این سیستم به گونه ایست که بیشترین کارایی در کنار حداکثر سادگی در کلیه مراحل طراحی، نصب و راه اندازی را برای کلیه سطوح کاربری از طراح و نصاب گرفته تا کاربر نهایی، به ارمغان آورده است.

سیستم اعلام حریق هوشمند آدرس پذیرGST

مرکز کنترل آدرس پذیر جی اس تی مطابق با با استاندارد های EN54-2 و EN54-4 طراحی شده اند. نصب، بهره برداری و نگهداری کنترل پنل آدرس پذیر GST ساده است. این پنل های اعلام حریق دارای  2 لوپ بوده و مناسب ساختمان های اداری، رستوران ها، مراکز خرید و غیره می باشد

سیستم اعلام حریق متعارف Aritech

سیستم های اعلام حریق متعارف Aritech سری کنترل پنل 1X با طراحی مدرن، راهکاری مناسب برای محیط هایی با کاربری کوچک و متوسط را ارائه می دهد. نوع طراحی به کار رفته، امکان ترکیب با فضاهای مختلف را امکان پذیر می سازد. رابط کاربری روی پنل با قابلیت بالا امکانات کامل یک سیستم اعلام حریق را در اختیار کاربر قرار می دهد.

پنل اعلام حریق بی سیم NX

پنل اعلام حریق بی سیم به عنوان آینده تمام سیستم های اعلام حریق با داشتن امکانات ایمنی قابل انعطاف، ضمن استفاده از فناوری‌های روز دنیا، با سرعت اجرای 30 برابر یک سیستم معمولی برای محیط های در حال بهره برداری و در حال ساخت مناسب است. این پنل ها علاوه بر تشخیص و اعلام حریق امکان پیاده سازی و اجرای سیستم متمرکز نظارت CMS را نیز فراهم آورده است.

سیستم ایمنی iO Series

این سیستم یک راه حل اعلام حریق هوشمند، ترکیبی از سیستم اعلام حریق آنالوگ آدرس پذیر (Intelligent Addressable Detection) و سیستم عیب یابی و تشخیص خطای حسگر پیشرفته (Advanced Sensor Diagnostic) برای ساختمان های کوچک و متوسط می باشد. این سیستم قابلیت استفاده از سیم کشی های موجود اکثر ساختمان ها را دارا بوده و به این ترتیب در زمان و هزینه انجام پروژه صرفه جویی چشمگیری حاصل می شود.

اطلاع رسانی و هشدار Genesis

یک سیستم اعلام هشدار مدرن، وسیله ای جهت ارسال پیام خطر به مجموعه ای از گیرندگان می باشد. هشدارها باید به کسانیکه در معرض خطر قرار دارند، برسد. پیام‌های شفاف حاوی اطلاعات ساده و مفیدی که افراد را قادر ‌سازد تا واکنش‌ها مناسب جهت حفاظت جان و مال خود،‌ انجام دهند.

کابل اعلام حریق

کابل باید به درستی طراحی، تولید و همچنین آزمایش شود. رفتار کابل در مجاورت با شعله های آتش تفاوت دارد. اولین ویژگی کابل واکنش آن در شرایط وقوع آتش است. به این دلیل عملکرد کابل در دو موقعیت زیر بایستی بررسی گردد: • مقاومت در عدم انتشار شعله • مقاومت در برابر آتش

آوند انرژی